English
FATS  JAZZ  BAND  NEWS
19.03.2018

Tour

08.04.2018 - 18:00
Koncert v Leviciach
Levice
Levická Synagóga
Koncert v Leviciach

Koncert sa uskutoční pri príležitosti 100-výročia vzniku prvej Československej republiky v roku 1918, preto budú na koncerte znieť najznámejšie slovenské a české piesne, či nesmrteľné tangá medzivojnového obdobia, ktoré preslávili F. K. Veselý, Dr. Pavol Blaho, Viera Racková, R. A. Dvorský či Inka Zemánková.

Program koncertu bude doplnený najlepšími americkými hot jazzovými a swingovými šlágrami obdobia rokov 1920 - 1947 interpretov ako Fats Waller, Tommy Dorsey, Bix Beiderbecke, Billie Holiday, Ella Fitzgerald či Teddy Wilson. Táto hudba je energická, plnokrvná a náladu prudko povznášajúca.

Toto podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac informácií na https://www.levice.sk/

18.04.2018 - 18:00
Koncert vo Vrútkach
Vrútky
Kultúrna sála Kriváň
Koncert vo Vrútkach

Koncert sa uskutoční pri príležitosti 100.-výročia vzniku prvej Československej republiky v roku 1918, preto budú na koncerte znieť najznámejšie slovenské a české piesne, či nesmrteľné tangá medzivojnového obdobia, ktoré preslávili F. K. Veselý, Dr. Pavol Blaho, Viera Racková, R. A. Dvorský či Inka Zemánková.

19.04.2018 - 19:00
Koncert v Novákoch
Nováky
Dom kultúry Nováky
Koncert v Novákoch

Diváci v Novákoch sa môžu tešiť na energický, plnokrvný a náladu prudko povznášajúci koncert, ktorý je oslavou 100. výročia založenia prvej Československej republiky. Okrem najlepších amerických hot jazzových a swingových šlágrov zo rokov 1920 - 1947, zaznejú najznámejšie slovenské a české piesne medzivojnového obdobia.

16.05.2018 - 17:00
Koncert pre Staromešťanov
Bratislava
Zrkadlová sieň
Koncert pre Staromešťanov

Špeciálny koncert výlučne pre Staromešťanov. Vstupenky sú grátis, no je potrebné si ich vyzdvihnúť v Zichyho paláci, v kancelárii oddelenia kultúry, najskôr v apríli. Koncert je oslavou 100. výročia vzniku prvej Československej republiky.

26.05.2018 - 20:00
Swingový majáles
Bratislava
V - klub
Swingový majáles

Piaty ročník Swingového majálesu prináša atmosféru slávnych májových tanečných zábav z obdobia prvej republiky a bude opäť plný energickej hot jazzovej a swingovej hudby, tanca, dobrôtok a v neposlednom rade pozitívneho espritu! Tentoraz večer osvieži módna prehliadka originálnych historických modelov z rokov 1920-1945 zo súkromnej zbierky múzea Lednice dávná - Jak se žilo za Tatíčka Masaryka!

31.05.2018 - 19:00
Koncert v Trnave
Trnava
Divadlo Jána Palárika v Trnave
Koncert v Trnave

Koncert v divadle Jána Palárika sa koná premiérovo v tomto priestore, a preto si swingový orchester pripraví viacero prekvapení. Okrem známych slovenských a českých piesní medzivojnového obdobia zaznejú plnokrvne starojazzové americké piesne.  Ak to akustika priestoru dovolí, možno zaznie aj vokálny kvartet.

28.06.2018 - 19:00
Riverboat Jazz Festival
Silkeborg/Denmark
Silkeborg
Riverboat Jazz Festival

Fats Jazz Band bol pozvaný odohrať tri koncerty na jednom z najstarších a najväčších jazzových festivalov Riverboat Jazz Festival v dánskom meste Silkeborg. Festival sa odohráva v celom meste na lodiach, v stanoch aj podnikoch a celé tri dni mestom znie nespočet jazzových a dizielandových kapiel a orchestrov.

Koncerty budú prebiehať:


Viac informácií nájdete tu: http://www.riverboat.dk/da

Koncerty Fats Jazz Bandu na tomto festivale sú realizované vďaka podpore Fondu na podporu umenia.